Biz Sizi
Arayalım
0 850 72277 77

Biz Sizi Arayalım

Ad
E-Posta Adresi
Firma Unvanı
Soyad
Telefon
Şehir
Türkiye İş Bankası kuruluşudur.

Faktoring'in
Avantajları

Neden Faktoring?

Likit Bilanço

Faktoring yoluyla vadeli alacaklarını nakde çeviren firmalar, bilançolarını daha likit hale getirebilirler. Alacaklarının takibi, tahsili ve yönetimi faktoring şirketi tarafından yapılacağından operasyonel maliyetler, işgücü, zaman ve kaynaktan tasarruf ederler. Bu sayede asıl faaliyet konularına daha fazla zaman ve kaynak yaratma imkanı bulurlar.

İç kaynaklar ile fon sağlama

Özellikle küçük ve orta ölçekli firmalar (KOBİ’ler) dış kaynaklara başvurmadan, kendi kaynaklarını (vadeli alacaklarını) nakde çevirmek yoluyla fon temin edebilirler. Rekabet gücünü artıran firmalar pazar paylarını artırmanın yanında nakit akışlarını düzenli ve verimli hale getirirler.

Peşin alım ile indirim imkanı

Orta ölçekli firmalar, büyük şirketlere çoğu zaman açık hesap şeklinde yaptıkları satışlarını kolaylıkla nakde dönüştürebilirler. Dolayısıyla tedarikçi firmalardan peşin alım yaparak indirim sağlama imkanı bulurlar.

Dış pazarlarda rekabet gücü

İhracatçı firmalar garanti hizmetinden yararlanarak, dış piyasalarda pazar paylarını risksiz şekilde artırabilirler.

Alacaklarını garanti etme

Rekabet koşulları ve yurtdışındaki firmaların gittikçe artan talebi sonucu mal mukabili ihracat yapmak zorunda kalan firmalar, faktoring yoluyla alacaklarını garanti edebildikleri gibi aynı zamanda bu alacaklarını finansman hizmetinden yararlanarak nakde dönüştürme imkanına kavuşur. Faktoring ithalatçı için maliyet yaratmadığından, yurtdışında oldukça tercih edilen bir üründür.

İhracat ve ithalatta kolay çözüm

İhracatçı ve ithalatçı arasında çıkacak ihtilaflar, muhabir faktörün yardımıyla daha kolay çözüme ulaşır.

İhracat ve ithalat işlemlerinde vergi avantajı

İhracat faktoringi işlemlerinde satıcılar her türlü vergiden muaf olur. Ayrıca ithalatçı firmalar faktoring işlemleri ile peşin ithalatın tüm avantajlarından faydalanmış olurlar.

Neden İş Faktoring?

  • Türkiye İş Bankası A.Ş. Grup şirketi olmanın getirdiği güvenilirlik ve kurumsallık
  • Faktoring sektöründeki 20 yıllık tecrübe
  • Güçlü finansal yapı ve uzman kadro
  • İşlemleri hızla sonuçlandırmak konusundaki deneyim
  • Yaygın hizmet ağı
new is logo

Mobil uygulamamız ile daha yakınınızdayız!

İş Faktoring’de Yeni Bir Dönem! Müşterilerine geniş ürün portföyü ile hizmet veren, yeniliklerin öncüsü İş Faktoring’den teknoloji ve inovasyonu birleştiren bir hizmet. Çek ve faturanızı hızlı ve kolay bir şekilde nakite dönüştürmek artık çok daha kolay. Uygulamamızı indirerek siz de işlemlerinizi İş Faktoring güvencesi ile gerçekleştirebilirsiniz. .

  • 28.04.2017
new is logo

Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörizmin Finansmanı İle Mücadele Politikası

Şirketimiz Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörizmin Finansmanı ile Mücade Politikasına “Hakkımızda” bölümünden ulaşabilirsiniz .

  • 20.11.2015
new is logo

İhraç Belgemiz SPK Tarafından Onaylandı.

Şirketimiz tarafından yurtiçinde 300.000.000.-TL nominal değerine kadar borçlanma aracının Borsa İstanbul A.Ş. kot dışı pazarda işlem görecek şekilde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle ihracına SPK tarafından onay verilmiştir. İhraç limitine ilişkin onaylı ihraç belgesini “Yatırımcı İlişkileri” bölümünde görebilirsiniz .

  • 21.05.2015
new is logo

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi

Kişisel verilerin saklanması ve işlenmesine yönelik açıklama metnimize “Hakkımızda” bölümünden ulaşabilirsiniz .

  • 01.01.2017
new is logo

Fitch Ratings

Fitch Ratings İş Faktoring'in ratingini yeniledi. Fitch’in konuya ilişkin duyurusunu “Yatırımcı İlişkileri” bölümünde görebilirsiniz .

  • 01.02.2017

TAMAM